berberatoday.com
Wareegi 1aad ee Group Yada Euro 2016 oo Dhamaaday iyo Natiijooyinka Kala Sareynta Group yada
June 15, 2016 - Written by Berbera Today
Hargeysa(Berberatoday.com)-Waxaa soo dhamaaday wareegii 1aad ee Group-yada tartanka Euro 2016 iyadoo xulalka Portugal iyo Iceland ay ahaayeen xulalkii ugu danbeeyay ee ciyaara kulamadoodii ugu horeysay ee tartankaan, berri (15ka Juun) waxaa la ciyaarayaa kulamada wareega labaad ee group-yada iyadoo ay ciyaarayaan xulalka Group A ku jira.
France iyo Switzerland ayaa xaqiijisan kara inay u soo baxaan wareega 16ka haddii ay guulo ka kala gaaraan xulalka Romania iyo Albania. Romania waxa ay Paris kula ciyaareysaa xulka Switzerland, halka France iyo Albania ay kuwada ciyaarayaan magaalda Marseille.
Group A
June 10
France 2-1 Romania(Saint-Denis)
June 11
Albania 0-1 Switzerland(Lens)
June 15
Romania – Switzerland (Paris)
France – Albania (Marseille)
June 19
France – Switzerland (Lille)
Romania – Albania (Lyon)
Group A Kulamada Dhibco
France 1 3
Switzerland 1 3
Romania 1 0
Albania 1 0
Group B
June 11
Wales 2-1 Slovakia(Bordeaux)
England 1-1 Russia(Marseille)
June 15
Russia – Slovakia (Lille)
England – Wales (Lens)
June 20
Slovakia – England (Saint-Étienne)
Russia – Wales (Toulouse)
Group B Kulamada Dhibcaha
Wales 1 3
England 1 1
Russia 1 1
Slovakia 1 0
Group C
June 12
Poland 1-0 Northern Ireland(Nice)
Germany 2-0 Ukraine(Lille)
June 16
Ukraine – Northern Ireland (Lyon)
Germany – Poland (Saint-Denis)
June 21
Nothern Ireland – Germany (Paris)
Ukraine – Poland (Marseille)
Group C Kulamada Dhibcaha
Germany 1 3
Poland 1 3
Northern Ireland 1 0
Ukraine 1 0
Group D
June 12
Turkey 0-1 Croatia(Paris)
June 13
Spain 1-0 Czech Republic(Toulouse)
June 17
Czech Republic – Croatia (Saint-Étienne)
Spain – Turkey (Nice)
June 21
Croatia – Spain (Bordeaux)
Czech Republic – Turkey (Lens)
Group D Kulamada Dhibcaha
Spain 1 3
Croatia 1 3
Czech Republic 1 0
Turkey 1 0
Group E
June 13
Republic of Ireland 1-1 Sweden(Saint-Denis)
Belgium 0-2 Italy(Lyon)
June 17
Italy – Sweden (Toulouse)
June 18
Belgium – Republic of Ireland (Bordeaux)
June 22
Sweden – Belgium (Nice)
Italy – Republic of Ireland (Lille)
Group E Kulamada Dhibcaha
Italy 1 3
Republic of Ireland 1 1
Sweden 1 1
Belgium 1 0
Group F
June 14
Austria 0 – 2 Hungary(Bordeaux)
Portugal 1 – 1 Iceland(Saint-Étienne)
June 18
Iceland – Hungary (Marseille)
Portugal – Austria (Paris)
June 22
Iceland – Austria (Saint-Denis)
Hungary – Portugal (Lyon)
Group F Kulamada Dhibcaha
Hungary 1 3
Iceland 1 1
Portugal 1 1
Austria 1 0
Berberatoday.net
COMMENTS
|